Növénytermesztési szolgáltatás indiai brigádokkal – új megoldás a szezonális munkaerőhiányra

5 perc olvasás

A Bányai & Partners Consulting Kft. az elmúlt években jelentős tapasztalatot szerzett indiai munkavállalók magyarországi foglalkoztatásának szervezésében. Vállalatunk 2026-ban indiai szezonális munkavállalók bevonásával új mezőgazdasági programot indított, amelynek első résztvevői már megérkeztek Magyarországra.

Növénytermesztési szolgáltatás indiai brigádokkal – új megoldás a szezonális munkaerőhiányra

A magyar mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása évek óta a megfelelő számú és megbízható szezonális munkaerő biztosítása. Számos gazdaságban ma már nem a termelési technológia vagy az időjárás jelenti a legnagyobb kockázatot, hanem az, hogy a kritikus időszakokban rendelkezésre áll-e elegendő munkaerő a betakarításhoz, a növényápolási munkákhoz vagy egyéb szezonális feladatok elvégzéséhez.

A probléma különösen élesen jelentkezik a gyümölcs- és zöldségtermesztésben, valamint más élőmunka-igényes mezőgazdasági ágazatokban, ahol a munkacsúcsok rövid idő alatt jelentkeznek, és a szükséges létszám biztosítása egyre nehezebb feladatot jelent a termelők számára.

 

Kétféle megoldás a mezőgazdasági vállalkozások számára

A Bányai & Partners Consulting Kft. jelenleg két különböző konstrukcióban támogatja mezőgazdasági partnereit.

Az első modell a munkaerő-közvetítés, amelynek keretében a Bányai Consulting India Pvt. Ltd. végzi a munkavállalók toborzását és kiválasztását, majd a munkavállalók közvetlenül a magyar megrendelő alkalmazásába kerülnek. A munkaerő-közvetítési szolgáltatást igénybe vevő partnereink számára utógondozási szolgáltatást is biztosítunk, amely magában foglalja a munkavállalók beilleszkedésének támogatását, az idegenrendészeti ügyek nyomon követését, valamint a munkáltató és a munkavállalók közötti folyamatos kapcsolattartást.

A második modell a növénytermesztési szolgáltatás (TEÁOR 0161), amelynek keretében a Bányai & Partners Consulting Kft. saját alkalmazásában álló indiai szezonális mezőgazdasági munkavállalókkal, saját szervezésben és saját kockázatára végzi el a megrendelt mezőgazdasági feladatokat.

Ebben az esetben a megrendelő nem munkaerőt bérel, hanem kész szolgáltatást vesz igénybe. A munkavállalók a Bányai & Partners Consulting Kft. állományába tartoznak, a munkaszervezést, a koordinációt, a szállítást, a szállást, valamint a teljes adminisztratív és idegenrendészeti hátteret a szolgáltató biztosítja.

 

Még elérhető kapacitás:

Július 1 - augusztus 18 között — 30 fő szabad kapacitás 
Július 15 - augusztus 18 között — 50 fő szabad kapacitás

Hívjon minket: +36 70 778 9121

Írjon nekünk: info@banyaiconsulting.hu 

 

Tapasztalatok a munkaerő-közvetítés területén

A vállalat egyik első mezőgazdasági projektjében tizenkét indiai szezonális munkavállaló kezdte meg munkáját egy Bács-Kiskun vármegyei mezőgazdasági vállalkozásnál.

Héjjas Gábor mezőgazdasági vállalkozó szerint:

"A mezőgazdaságban egyre nehezebb megfelelő számú és megbízható szezonális munkavállalót találni. Ezért döntöttünk úgy, hogy kipróbáljuk az indiai szezonális munkavállalók alkalmazását.

A munkavállalók nemrég érkeztek meg Magyarországra, ezért még a tapasztalatszerzés időszakában vagyunk. Az első benyomásaink kedvezőek, a dolgozók motiváltak és együttműködőek, a szervezési háttér pedig megfelelő támogatást biztosít számunkra.

Számunkra különösen fontos, hogy a kiválasztás, az idegenrendészeti ügyintézés és a munkavállalók utógondozása is szakmai támogatással történik. Ez lehetővé teszi, hogy elsősorban a termelésre koncentráljunk.

Bízom benne, hogy a következő hónapok tapasztalatai alapján hosszú távon is életképes megoldást jelenthetnek a hasonló munkaerőprogramok a magyar mezőgazdaság számára."

 

Szabad kapacitás a 2026-os szezon második felére

A Bányai & Partners Consulting Kft. jelenleg mintegy 50 fő szabad szezonális mezőgazdasági kapacitással rendelkezik a 2026. július és december közepe közötti időszakra.

 

A rendelkezésre álló 50 fős kapacitás növénytermesztési szolgáltatás (TEÁOR 0161) keretében vehető igénybe

A brigádok különösen alkalmasak:

  • gyümölcs- és zöldségbetakarításra,
  • növényápolási munkákra,
  • kukorica címerezésre,
  • kertészeti feladatokra,
  • szántóföldi szezonális munkákra,
  • egyéb élőmunka-igényes mezőgazdasági tevékenységekre

A szolgáltatás keretében a megrendelő számára biztosítjuk:

✓  10–20–50 fős brigádok rendelkezésre állását
✓  saját brigádvezetőt és HR koordinációt
✓  a munkavállalók szállását
✓  a napi munkába szállítást
✓  a teljes adminisztratív és idegenrendészeti hátteret
✓  a jogszerű foglalkoztatás valamennyi feltételét

A munkaerőhiány ma már számos gazdaságban a termelés egyik legjelentősebb kockázati tényezője. A megfelelően szervezett és legálisan működő növénytermesztési szolgáltatások ugyanakkor valós alternatívát jelenthetnek azoknak a termelőknek, akik gyors, biztonságos és kiszámítható megoldást keresnek a szezonális munkaerő biztosítására.

 

További információ:

Bányai & Partners Consulting Kft.

Hívjon minket: +36 70 778 9121

Írjon nekünk: info@banyaiconsulting.hu 

 

Vissza
Megosztom